Z ostatniej chwili:
MIkrofirmy zadłużone na 6,2 mld zł - wtorek, 24, sierpień 2021 15:26
Nike i Adidas w Wietnamie ofiarami pandemii - poniedziałek, 16, sierpień 2021 22:06
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Brytyjczycy znowu wywieszają unijne flagi

 

   Brexit swoją drogą, a pieniądze z Unii swoją- zdają się mówić brytyjscy politycy.Z Brukseli nadal napływają do Zjednoczonego Królestwa środki unijne albowiem zgodnie z umową Wielka Brytania ma prawo do korzystania z niektórych unijnych środków do końca 2023 r.

, Aby jednakże je otrzymywać – muszą być spełnione określone warunki. Jednym z warunków jest. Iż flaga Unii, musi być widoczna na gmachach budynków publicznych, a logo Unii i oficjalna informacja skąd i na jaki cel przeznaczone są otrzymywane środki na tablicach informacyjnych każdej inwestycji czy prac remontowych wykonywanych za unijne pieniądze, także na plakatach i ulotkach reklamowych. I dlatego brytyjski rząd nakazał radom miejskim ponowne wywieszenie unijnych flag.

Ta decyzja nie była łatwa do przyjęcia przez ministrów brytyjskiego rządu, ponieważ z jednej strony zainteresowani są pozbyciem się unijnych flag z budynków publicznych, a z drugiej strony nie chcą pozbywać się pieniędzy przynależnych W. Brytanii w jakiejś części z funduszu odbudowy po pandemii. Niektórzy politycy twierdzili wcześniej dzięki Brexitowi ich kraj lepiej sobie poradzi ze zwalczaniem pandemii

Z Funduszu unijnego o nazwie Welcom Back, ( co nomem omen oznacza: „Witajcie z powrotem”) kraj ten ma dostać 56 milionów funtów. Pieniądze przeznaczone będą dla rad miejskich, aby "promować bezpieczny powrót na ulice i lepszy powrót do zdrowia po pandemii".  Mają być one wykorzystywane na przykład do tworzenia nowych miejsc wypoczynku w miastach, terenów zielonych sportowych, nowych oznakowań lub usuwania graffiti - a dokładniej wszystkiego, co zachęca ludzi do ponownego wyjścia na ulice.

 Liberalno-demokratyczna polityk Christine Cardin powiedziała gazecie, że problem ten pokazuje "absurdalną hipokryzję rządu". Mówi, że od lat potępia projekty, UE i wycofuje Wielką Brytanię z podobnych programów finansowania, a teraz ma odwagę pochwalić fundusz, który może istnieć właśnie dzięki współpracy europejskiej, od której brytyjski rząd się odwraca”.

 

 

 

Kursy walut

Reklamy

miejsce na reklame

 

mebelplyt3eksportsekautotrans

 

Reklama

miejscenareklamex

Offers / Oferty

Check the most recent offers from various countries:

  • Poland
  • Germany
  • United Kingdom
  • And many more

Under construction

Kontakt

Kontakt z redakcją:
press.inter.redakcja@wp.pl

Nasze strony:
VITA 50 PLUS - www.Vita50plus.pl
Twój urlop, Twój Weekend - www.twojurloptwojweekend.pl